Durmuş ÇETİNKAYA

Durmuş ÇETİNKAYA

Hemakim A.Ş Satış & Pazarlama Müdürü

durmuscetinkaya@hemakim.com.tr
Bulunduğu Bölge
Hemakim A.Ş İstanbul Merkez Ofis
Sorumlu Olduğu Bölgeler
Tüm Türkiye
Sorumlu Olduğu Markalar
Tüm Markalar

1969 yılında K.Maraş’ın Elbistan ilçesinde doğdu. İlk, orta öğrenimini Elbistan, Lise öğrenimini 1986 yılında Antakya’da tamamladıktan sonra 1990 yılında Trakya Üniversitesinden mezun oldu.

Üniversite’den mezun olduktan sonra, sağlık sektörüne özel işletmelerde başlayıp,1992 yılı kasım ayında A.Ü Tıp fakültesi Hematoloji kürsü laboratuarında resmiyetle tanıştı. 1995 Nisan ayında istifa ederek Albio Kimyevi Maddeler Ltd. Şti. firmasında bölge satış ve sistem aplikasyon sorumlusu olarak göreve başlayıp, tekrar özel sektöre geçiş yaptı. 1999 yılı Eylül ayında Albio Ltd.Şti. firmasındaki görevinden ayrılarak Lenta Teşhis Ürünleri Ltd.Şti firmasında Ankara Bölge Müdürü olarak göreve başladı. Ankara bölge müdürlüğünün sıfırdan yapılanması sağlandı. 1 Mart 2004 tarihinde Hemakim Tıbbi Ürünler A.Ş ekibine katılarak Satış Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. Büyüyerek gelişen Hemakim A.Ş. bünyesinde halen bu görevi yürütmektedir.

Diagnostic sektöründe Satış ve Pazarlama, kurumsal yapılanma ve kurumsal yönetim konularında deneyim sahibi olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.